Poczytaj sobie

Bestseller – blog o książkach

Apteka Zdrowia i inne najlepsze książki o medycynie naturalnej

Apteka Zdrowia i inne najlepsze książki o medycynie naturalnej

Książka Apteka Natury (J. Górnicka) to dzieło o ziołach, kuracjach roślinnych oraz pozytywnym wpływie medycyny naturalnej na zdrowie. Z tej pozycji dowiesz się jak utrzymać organizm w dobrej kondycji, opóźnić procesy starzenia i zniwelować wiele dolegliwości,z którym zmagamy się na co dzień. Czego jeszcze dowiesz się z książki Jadwigi Górnickiej?

Wielowiekowa medycyna naturalna

Jadwiga Górnicka to naturalistka i lekarz, Apteka Natury jest więc zbiorem przepisów na zdrowie, który został zainspirowany wielowiekową tradycją Japonii i Chin, a skuteczne sposoby na uśmierzenie dolegliwości zostały podane na tacy w prosty i klarowny sposób. Zdrowe podejście do żywności oraz nowe spojrzenie na świat witamin, ziół i minerałów to nawyki, które łatwiej zbudować po przeczytaniu Apteki natury.  Niezależnie czy czyta ją osoba zdrowa czy też chora – znajdzie w niej wiele inspiracji i skutecznych sposobów na to jak bez chemii i leków poprawić swoje samopoczucie.

Dr Górnicka o ziołolecznictwie

Jadwiga Górnicka przedstawia także wiele sposobów na to jak leczyć produktami  i preparatami pszczelimi (Apiterapia) oraz ziołami. Opisywane metody pomagają zachować zdrowie do późnych lat życia. Jeśli więc zastanawiasz się jak podnieść swoją sprawność i wyeliminować cierpienie bez chemii – ten poradnik dostarczy szczegółowej oraz  specjalistycznej wiedzy w wersji przystępnej i ciekawej.

Autorka książek posiada ciekawe i wartościowe doświadczenia związane z pacjentami i ich schorzeniami. Taka podstawa przejawia ogromną wartość dla osób dotkniętych różnego rodzaju schorzeniami. Dobrze skomponowane napary ziołowe i płukanki mogą wyleczyć wiele schorzeń w naturalny oraz bezpieczny sposób.

Inne książki o medycynie naturalnej J. Górnickiej

Jadwiga Górnicka napisała także inne pozycje literackie. Jej poradnik Na zdrowie, który stworzyła we współpracy z Sabiną Zwolińską – Kantoch także okazał się bestsellerem i ukazuje czytelnikom trzy filary do bycia zdrowym. Jest to prawidłowe oddychanie, oczyszczanie i odżywianie. Książka odkrywa tajniki sokoterapii, gotowania na parze oraz naprawdę skutecznych diet odchudzających. Autorki przedstawiają także proste ćwiczenia poprawiające zdolności umysłowe i sprawność myślenia.

Książki J. Górnickiej oscylują więc głównie wokoło tematów zdrowia, żywienia i przedłużania młodości. Choć wydawać by się mogło, że tematy te są już wystarczająco wyczerpane – Apteka Zdrowia zyskała rzeszę czytelników, którzy widzą pozytywne efekty stosowania się do zawartych w niej zasad.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com